Villanyfényben ragyogtak U-14-eseink

Megjelent: 2018. október 6.

Elmaradt mérkőzést pótolt U-14-es csapatunk szerdán, a tabella hetedik helyén álló Puebla a tizedik Pestszentimre otthonában lépett pályára villanyfényes mérkőzésen. Jó előjelekkel érkeztük a mérkőzésre, hiszen a hétvégén hátrányból felállva bravúros, 2:2-es döntetlent játszottunk a Gerrzo otthonában, így nem csoda, hogy csupán két helyen változtatott a kezdőnkön Babulják Zoltán vezetőedző – Balázs Krisztián és Hetyési Ádám helyére Attia Krisztofer és Vass Ádám került be. A találkozó első negyedórája kiegyenlített csatát hozott, a félidő derekán azonban esélyeshez méltón átvettük a kezdeményezést, és helyzetek sokaságát dolgoztuk ki. Három perccel a szünet előtt – lélektanilag remek pillanatban – jött a gól is, a csereként beálló Balázs Krisztián érkezett remek ütemben, s talált közelről a hálóba. A második játékrészben is meddő fölényben futballoztunk, több lehetőségünk is adódott a második találat megszerzésére, ám ehelyett egy formás támadást követően a pestszentimreiek Mészáros révén egalizáltak. Az utolsó tíz percre még döntetlennél fordultak a felek, a hajrára azonban elfáradt a nagyot küzdő hazai csapat, s előbb Babulják talált be szabadrúgásból, majd Babalola lőtt hatalmas gólt, a hosszabbításban pedig egy remek támadást követően Obermayer tette fel az i-re a pontot. Nehéz szülés volt, de végül háromgólos győzelmet arattunk a tizedik helyezett otthonában, vasárnap pedig az 50 százalékos mérleggel álló Mészöly Focisuli gárdáját fogadjuk.

BLSZ U-14, 2. csoport
3. forduló (elhalasztott mérkőzés)
Pestszentimrei SK – Puebla 13 FC 1:4 (Mészáros 49′, ill. Balázs 33′, Babulják 63′, Babalola 69′, Obermayer 70′)
Pestszentimre, 40 néző. Vezette: Homoki.

Babulják Zoltán, vezetőedző: Végig uraltuk a mérkőzést, és remek támadásokat építettünk, így gyakorlatilag csak idő kérdése volt, hogy mikor indul be a gólgyártásunk. Nagyon a végére hagytuk a döntést, de végül három ponttal távoztunk Pestszentimréről, s ez a legfontosabb.