Jó időben, jó hangulatban zártuk az idényt

Megjelent: 2024. június 17.

A Puebla Focisuli évzáróján egyesületünk elnöke, Babulják Zoltán értékelte a mögöttünk hagyott idényt.

Volt mit ünnepelni egyesületünk szokásos Duna-parti évzáróján, hiszen újabb sikeres, eredményes idényt tudhatunk magunk mögött – ez persze azt is jelenti, hogy ismét roppant nehéz volt kiválasztani a korosztályok legjobbjait. A Papírgyári pályán verőfényes napsütésben rendezett ünnepségen szokás szerint a jókedvé és a focié volt a főszerep, a gyerekek és a szülők nagy meccseket játszottak, időközben pedig az ebédek is elkészültek, a séfek versenyét ezúttal az U11-es csapat nyerte. Az évzáró keretein belül Babulják Zoltán klubelnök röviden összefoglalta és értékelte a 2023/24-es évadot, a következő hetekben pedig honlapunkon bővebben is visszatekintünk a korosztályos és felnőtt csapataink szezonbeli teljesítményére.

Babulják Zoltán: „Elmondhatjuk, hogy sikeres idényen vagyunk túl. Bár az első számú felnőtt csapatunk kiesett az átszervezésnek köszönhetően a budapesti másodosztályból, de a második csapat parádés tavaszt produkált a negyedosztályban. Mindkét csapat remélhetőleg együtt marad, és új célokkal, feladatokkal vág neki a következő évnek. Utánpótlásainknál az ovis korcsoportunk óriásit növekedett, ami a  létszámot illeti, és a toborzásnak is köszönhetően mára elértük az ötvenes határt! Az U9-es legények jelentik a jövő generációját, nagy potenciál van ebben a társaságban, és mivel zöme folytatja az U11-ben, így elmondhatjuk, hogy szép évadnak nézünk elébe. A jelenlegi U11-es korosztályunk útja kicsit nehezen indult, mert a kispályás fociról való átállás hosszabb folyamatnak bizonyult. De a korosztályra jellemző, hogy tornáról tornára hatalmasat lépett előre, dicséret illeti a srácokat. Az U14-es csapatunk is nehezen állt össze az elején, a sok távozót (2009) megérezte a csapat, mind minőségben, mind létszámban. De itt is hatékonynak bizonyultak a toborzóink. és az őszre összeállt a csapat, amely szintén folyamatos fejlődésen ment át, ez eredményeséggel is párosult. Összességében hasznos, tanulságos, fejlődéssel teli idényen vagyunk túl, ami a jövőképet tekintve biztató. Mindenkinek jó pihenést, a táborozokkal pedig hamarosan találkozunk!”

Az idei díjazottak:

U7: Lepsényi Zétény
U8:
Nagy Marcell
U9:
Tóth Kristóf
U10:
Fülöp Csaba
U11:
Horváth Marcell
U13:
Tóth Soma
U14:
Varga Sebestyén
Felnőtt (BLSZ II):
Ábrahám László
Felnőtt (BLSZ IV):
Margl Márk
Év séfje:
U-11-es csapat
UP-gólkirály:
Babalola Tolani
Felnőtt gólkirály:
Knapp Zoltán